مهر: هفته سی و یکم نهمین دوره رقابتهای لیگ برتر در شرایطی روز جمعه بدون حضور چهارنماینده آسیایی ایران برگزار می شود که تراکتورسازی با هواداران پرشورش میزبان پرسپولیس است و تیم های در خطر سقوط برای فرار از انتهای جدول تلاش می‌کنند.

 هفته سی و یکم لیگ برتر از روز جمعه هفته جاری با برگزاری 6 دیدار آغاز می شود و روز دوشنبه هفته پیش رو با برگزاری سه دیدار دیگر به پایان می رسد. در زیر نگاهی گذرا به دیدارهای هفته سی و یکم لیگ برتر خواهیم داشت:

پیکان قزوین - شاهین بوشهر
تیم پیکان قزوین گرچه با 40 امتیاز تیم هشتم جدول است اما اختلاف اندک امتیازش با تیم‌های یازدهم تا شانزدهم جدول رده بندی، باعث شده تا این تیم هم به نوعی در خطر سقوط به لیگ دسته اول باشد. قزوینی‌ها برای استحکام جایگاه خود در میانه بالای جدول باید در هفته‌های پیش رو به پیروزی دست یابند، به ویژه در مصاف با رقبای انتهای جدولی. پیکان روز جمعه شاهین بوشهر، یکی از قعرنشینان جدول رده بندی را ملاقات خواهد کرد. شاهینی که در هفته سی‌ام با پیروزی مقابل راه آهن شهرری امیدوار به بقا در لیگ برتر شده است، به تداوم این پیروزی در دیدار با پیکان می اندیشد، کار دشواری که تحقق آن پرواز شاهین از انتهای جدول را به دنبال خواهد داشت.

 فولاد خوزستان - پاس همدان
این بازی هم یک مسابقه دشوار برای دو تیمی است که خطر سقوط به لیگ دسته اول را احساس می کنند، دو تیمی که با نتایج خوب هفته‌های اخیر به ساحل آرامش رسیده اما هنوز در آن مستقر نشده‌اند. شاگردان مجید جلالی که با 34 امتیاز رتبه چهاردهم جدول رده بندی را در اختیار دارند، در مصاف با تیم 36 امتیازی پاس که بر سکوی یازدهم جدول ایستاده است، اگر با پیروزی زمین مسابقه را ترک کنند، صعودی دو تا سه پله‌ای در جدول خواهند داشت. همین مسئله انگیزه آنها را برای پیروزی در این بازی خانگی دوچندان کرده است.

ملوان بندرانزلی - استقلال اهواز
ملوان روزهای سختی را پشت سر می گذارد. تیمی که طی پنج هفته گذشته متحمل چهار شکست شده و فقط یکبار به تساوی رسیده است، نمی تواند اوضاع آرامی داشته باشد. این تیم روز جمعه استقلال اهواز، یکی از ناکام‌ترین تیم‌های امروز فوتبال ایران را ملاقات می کند. تیم استقلال اهواز، تیم هفدهم جدول رده بندی که طی 10 هفته گذشته 9 شکست در کارنامه‌اش به ثبت رسیده است، نمی توان برای آن به غیر از "بحران زده" نامی دیگر انتخاب کرد. این تیم که با سقوط به لیگ برتر فقط یک گام فاصله دارد، روز جمعه با ملوان بازی می کند که خود تشنه موفقیت است و در مقابل تماشاگرانش فقط به پیروزی می اندیشد.

مقاومت شهید سپاسی شیراز - صبای قم
حضور محمد احمدزاده هم تیم بحران زده مقاومت سپاسی شیراز را نجات نداده است. این تیم از زمان حضور این مربی فقط به یک پیروزی دست یافته و سیر نزولی آن کماکان ادامه دارد. تیم احمدزاده روز جمعه میزبان تیم صبای قم است که بر خلاف تیم شیرازی در اوج قرار دارد. تیم صبای قم که به رده هفتم جدول صعود کرده است، یک هفته بعد از راهیابی به مرحله نیمه نهایی جام حذفی به دنبال ارتقا جایگاه خود در جدول رده بندی است، آنهم با پیروزی مقابل زردپوشان شیرازی.

استیل آذین تهران - ابومسلم مشهد
این دو تیم مانند دیگر تیم‌های لیگ برتری به پیروزی در این بازی نیاز مبرم دارند. استیل آذین که با هدف کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا فصل 89 - 88 فوتبال ایران را آغاز کرده است، پس از حذف از دور مسابقات جام حذفی در لیگ برتر به دنبال دستیابی به این هدف است. این تیم در هفته سی و یکم لیگ برتر با ابومسلم دیدار می کند که برای بقا در لیگ برتر باید در چهار دیدار آینده خود به پیروزی برسد. رویارویی این دو تیم با انگیزه دستیابی به پیروزی، تقابل آنها را جذاب و تماشایی خواهد کرد.

تراکتورسازی تبریز - پرسپولیس
بالاخره پرسپولیس و علی دایی به تبریز و تراکتورسازی رسیدند. تراکتورسازان که خود را پرطرفدارتر از پرسپولیس می دانند، در هفته سی و یکم در خانه میزبان این تیم خواهند بود. جدال این دو تیم که بدون شک جز پرطرفدارترین تیم‌های لیگ برتر هستند، می تواند حساس‌ترین بازی هفته سی و یکم باشد.

پس از آنکه جدال پرسپولیس و تراکتورسازی در بازی رفت به برتری سرخپوشان تهرانی انجامید، تراکتورسازان برای جبران این شکست و تقابل با سرخپوشان در میان خیل تماشاگران خود لحظه شماری می کردند و روز جمعه فرصتی است برای انتقام آنها از رقیب سرخپوش تهرانی که خود را برتر و بالاتر از آن می دانند.

نکته جالب توجه در این بازی احتمال غیبت کریم باقری است. او همچون دیدار رفت در بازی عصر جمعه نیز غایب خواهد بود. مصدومیت باعث دوری کریم از ترکیب پرسپولیس شده تا بازهم این شائبه به وجود آید که او نمی خواهد مقابل تیم شهرش به میدان برود. غیبت او که این روزها از بهترین‌های تیم پرسپولیس است قطعا به دایی و تیمش ضربه می زند.

پرسپولیس به دنبال شکست برابر سایپا جایگاه خود در رده سوم جدول را به شدت در خطر می بیند. این تیم اگر در تبریز ناکام بماند و امتیاز از دست بدهد، چه بسا تا رده پنجم جدول سقوط کند. همه اینها به دایی و تیمش انگیزه می دهد که دست خالی میدان تبریز را ترک نکنند.

- برنامه دیدارهای هفته سی و یکم لیگ برتر به شرح زیر است:
جمعه - 27/1/89
* استیل آذین - ابومسلم مشهد، ساعت 16:30، ورزشگاه راه آهن اکباتان تهران
داور: تورج حق وردی، کمک‌ها: داوود رفعتی و محمدرضا منصوری، داورچهارم: رسول رهبر فام

* پیکان قزوین - شاهین بوشهر، ساعت 17، ورزشگاه شهید رجایی قزوین
داور: سعید بخشی‌زاده، کمک‌ها: حسین خانبان و حسین سنجری، داورچهارم: هادی حاج عباسی

* فولاد خوزستان - پاس همدان، ساعت 17، ورزشگاه تختی اهواز
داور: مسعود مرادی، کمک‌ها: حیدر شکور و محمدرضا ابوالفضلی، داورچهارم: مهدی پاکزاد

* ملوان بندرانزلی - استقلال اهواز، ساعت 17، ورزشگاه تختی بندر انزلی
داور: علیرضا فغانی، کمک‌ها: علیرضا کهوری و حجت علی رضایی تبار، داورچهارم: محمدرضا اکبریان

* مقاومت شهید سپاسی شیراز - صبای قم، ساعت 17، ورزشگاه حافظیه شیراز
داور: البرز حاجی پور، کمک‌ها: صفدر احمدی و کیانوش داوودزاده، داورچهارم: اسماعیل اکرمی

* تراکتورسازی تبریز- پرسپولیس، ساعت 17، ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز
داور: سعید مظفری زاده، کمک‌ها: حسن کامرانی فر و مرتضی کریمی، داورچهارم: جمشید دانش مهر

دوشنبه -  30/1/89
* سایپا کرج - مس کرمان، ساعت 17:30، ورزشگاه انقلاب کرج
داور: محمود رفیعی، کمک‌ها: سعید علی نژادیان و مجید ویشگاهی، داورچهارم: فرشید افشار

* سپاهان اصفهان - راه آهن شهرری، ساعت 17:30، ورزشگاه ذوب آهن فولاد شهر
داور: محسن ترکی، کمک‌ها: رضا سخندان و مسعود فرح نیا، داورچهارم: جواد شرفی

* استقلال تهران - ذوب آهن اصفهان، ساعت 17:30، ورزشگاه آزادی تهران
داور: محسن قهرمانی، کمک‌ها: رسول فروغی و علیرضا یزدانی، داورچهارم: غلامرضا جباری

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.