تاريخ : | | نویسنده : avazehface
936110-752427.jpgفارس: وزير امور خارجه كشورمان از آمادگي جمهوري اسلامي ايران براي پيشبرد نهضت خلع سلاح در جهان به همراه ساير كشورهاي معتقد به اين موضوع خبر داد.

منوچهر متكي وزير امور خارجه كشورمان بامداد امروز دوشنبه در رأس هيئتي به منظور شركت در سيزدهمين اجلاس شوراي حقوق بشر سازمان ملل به ژنو سفر كرد.

رامين مهمان‌پرست سخنگوي وزارت امور خارجه كشورمان كه متكي را در اين سفر همراهي مي‌كند در گفتگو با خبرنگار فارس، گفت: آقاي متكي وزير امور خارجه صبح امروز به وقت محلي در يك صبحانه كاري در جمع مديركل سازمان ملل در ژنو و دبيركل خلع سلاح و حدود 20 تن از سفراي مقيم به تشريح مواضع جمهوري اسلامي ايران در خصوص فعاليت‌هاي صلح‌آميز هسته‌اي و معاوضه سوخت پرداخت و بر لزوم بازنگري در معاهده NPT و حفظ شأن آژانس بين‌المللي انرژي اتمي و دور نگهداشتن اين سازمان از فشارهاي سياسي و رفتارهاي تبعيض‌آميز تاكيد كرد.

وي افزود: آقاي متكي همچنين بر لزوم خلع سلاح به منظور جهاني عاري از سلاح‌هاي كشتار جمعي تاكيد و آمادگي جمهوري اسلامي ايران را جهت پيش بردن نهضت خلع سلاح به همراه ساير كشورهاي معتقد به اين مسئله اعلام كرد.

مهمان‌پرست ادامه داد: وزير امور خارجه همچنين در اين جلسه به مباحث حقوق بشر و استفاده ابزاري كشورهاي غربي از اين موضوع و اقدامات تروريستي انجام شده در منطقه كه با حمايت سرويس‌هاي امنيتي آمريكا،‌ انگليس و برخي از كشورها صورت گرفته از جمله اقدامات تروريستي عبدالمالك ريگي و ترور المبحوح رهبر برجسته حماس اشاره و خواستار توضيح آمريكا و كشورهاي اروپايي در خصوص ارتباطشان با اين حوادث شد.

جمهوري اسلامي ايران همواره بر اين موضوع تاكيد كرده كه بحث خلع سلاح بايد در دستور كار قرار گيرد و كشورهاي دارنده سلاح‌‌هاي كشتار جمعي و آنهايي كه آينده بشريت را با نگهداري اين سلاح‌ها تهديد مي‌كنند بايد نسبت به خلع سلاح اقدام سريع انجام دهند.

منوچهر متكي همچنين در حاشيه اين نشست ضمن ديدار با همتايان بنگلادشي، الجزايري و تايلندي خود درباره موضوعات دوجانبه، مسائل منطقه‌اي و بين‌المللي بحث و تبادل‌نظر كرد.
خلع سلاح، حقوق بشر، موضوع فلسطين، دستگيري عبدالمالك ريگي و ترور المبحوح عضو برجسته حماس از ديگر مباحثي بود كه در اين ديدارها درباره آن گفتگو شد.

منوچهر متكي همچنين در سيزدهمين اجلاس شوراي حقوق بشر در ژنو طي سخناني به تشريح مواضع كشورمان در اين زمينه پرداخت.

رامين مهمان‌پرست سخنگوي وزارت خارجه كشورمان منوچهر متكي را در اين سفر همراهي مي‌كند.

سيزدهمين اجلاس شوراي حقوق بشر از امروز دهم اسفند تا ششم فروردين 1389 (1 تا 26 مارس) در ژنو برگزار مي‌شود.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.