تاريخ : | | نویسنده : avazehface
عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقصادی گفت: اگر شورای رقابت به وظایف خود عمل نکند با لایحه‌ای فوریتی ماموریتش را سلب و به هیأتی دیگر خواهیم داد و شورا را عوض می‌کنیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، عزت‌الله یوسفیان‌ملا در واکنش به واردات بی‌رویه خودروهای لوکس گفت: واردات بی‌رویه خودروهای لوکس نقطه مقابل اقتصاد مقاومتی است.

خودرو سازهای داخلی؛ اولین عامل افزایش خودروهای لوکس


وی با طرح این پرسش که چه کسانی باعث واردات بی‌رویه خودروهای لوکس شده‌اند، تصریح کرد: خودرو سازهای داخلی اولین عامل افزایش بی‌رویه واردات خودروهای لوکس هستند.

نماینده آمل تصریح کرد: در اقتصاد مقاومتی باید کیفیت و قیمت خودرو در حدی باشد تا در مقابل خودروهای خارجی مقاومت کند. وی اظهار داشت: باید قیمت و کیفیت خودروهای داخلی عادلانه باشد.

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقصادی تاکید کرد: کیفیت خودروی داخلی وقتی خوب است که وسط خیابان آتش نگیرد، وقتی از شرکت تا میدان آزادی می‌رود گیربکس آن صدا ندهد و موتورش نیز خاموش نشود. وی ادامه داد: در این صورت خریدار داخلی به سراغ خودروهای خارجی نخواهد رفت.

ماشین‌های چند صد میلیون تومانی در خیابان‌ها


یوسفیان‌ملا تصریح کرد: وقتی کشور با مشکلاتی که دارد و در مذاکرات هسته‌ای فقط ۵۵۰ میلیون دلار پول خودش را آزاد می‌کند، آیا انصاف است شاهد ماشین‌های چند صد میلیون تومانی در خیابان‌های کشور باشیم؟

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظ‌هار داشت: کسانی که ماشین لوکس می‌خرند خودشان که از آمریکا دلار وارد کشور نمی‌کنند بلکه همین دلارهایی است که با مشکلات و مذاکرات وارد بانک مرکزی شده است.

خروج راحت ارز از بانک مرکزی


عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در خصوص چگونگی خروج دلار‌ها از بانک مرکزی و هزینه آن‌ها برای واردات خودروهای لوکس نیز گفت: خروج این دلار‌ها از بانک مرکزی خیلی راحت است.

۱۸ بانک و ۴۲ میلیارد دلار بی حساب و کتاب

وی ادامه داد: به فرض مثال ۱۸ بانک دولتی و خصوصی ۴۲ میلیارد دلار پول گرفته‌اند و حساب و کتاب هم ندارند، ‌به هر حال پول خارج می‌شود ولو اینکه خلاف قانون هم باشد که هست.

یوسفیان‌ملا تاکید کرد: البته اگر دلارهای خارج شده از بانک مرکزی زیر بالشت احتکار کنندگان هم باشد بهتر از خروج از کشور است چرا که جزء سرمایه ملی بوده و روزی وارد چرخه اقتصادی خواهد شد.

قیمت یک خودروی لوکس مساوی با قیمت داروی ۳ هزار بیمار!

نماینده آمل تاکیدکرد: اگر دلار در داخل کشور فراوان باشد قیمت داروهای بیماران خاص به این قیمت‌های گزاف که در بازار وجود دارد نخواهد بود.

وی ادامه داد: قیمت ارزی خرید یک خودرو لوکس به اندازه قیمت داروی حداقل ۲ الی ۳ هزار مریض است.

نماینده آمل تصریح کرد: دولت نباید اجازه ترخیص به خودروهای لوکس دهد.

احتکار ۸ هزار دستگاه خودرو


عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تصریح کرد: می‌گویند ۸ هزار دستگاه خودرو داخلی در پارکینگ خودروسازی‌ها خوابیده است، نگه داشته‌اند تا به قیمت جدید بفروشند. وی با بیان اینکه این اقدام از احتکار هم بد‌تر است، گفت: باید این خودرو‌ها را وارد بازار کنند تا مردم سوار شوند.

یوسفیان‌ملا در ادامه از سیاست‌هایی دولت در قبال شورای رقابت انتقاد کرد و گفت: دولت باید شورای رقابت را مکلف کند تا قیمت‌ها را تعیین کند.

انحلال شورای رقابت


وی تصریح کرد: اگر شورای رقابت به وظایف خود عمل نکند با لایحه‌ای فوریتی ماموریتش را سلب و به هیأتی دیگر خواهیم داد و شورا را عوض می‌کنیم.

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در خصوص اینکه آیا مجلس این قدرت را دارد تا شورای رقابت را منحل کند، ‌گفت: بله مجلس این اختیار و قدرت را دارد، شورای رقابت با قانون آمده و قانون هم می‌رود.

یوسفیان ملا در پایان گفت: اگر عنایتی در این رابطه شود کاری نداریم ولی در غیر اینصورت موضوع را مطرح خواهیم کرد.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.